Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Дур дишам се надевам

Владимир Мартиновски ,   Александра Филиповска  
Оригинален наслов на книгата : Дур дишам се надевам
ИСБН : 978-608-259-083-7
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 64
Димензии : 210х210
Корица : мекаКраток опис

Три дни Перо си фрла јадица

в реката загадена и темна.

Улови сал шапка за Надица,

чорап за дедо, за баба - тегла.


Сите му велат дека нема врска:

- Само време арчиш, пусти Перо!

Но тој кон реката фрла трска

  и на сет глас вика:


Dum spiro spero!Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците