Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Исидора Мун запаѓа во неволја

Хариет Мункастер  
Оригинален наслов на книгата : Isadora Moon gets in trouble
ИСБН : 978-608-259-349-4
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 128
Димензии : 129х185
Корица : мекаКраток опис

Исидора Мун е посебна бидејќи е поинаква.

Мајка ù е самовила, а татко ù е вампир, а таа е по малку од двете.

Исидора сака да го однесе Розовото зајаче на училиште на денот „Донеси го своето милениче“, но нејзината постара братучетка Мирабела има многу подобар план – зошто да не однесе змеј?

Што би можело да тргне наопаку...?


Оценка од корисниците

5 звезди

4

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
4

Коментари од корисниците