Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Девојче и мече

Ване Костуранов  
Оригинален наслов на книгата : Девојче и мече
ИСБН : 978-608-259-358-6
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 42
Димензии : 237х284
Корица : тврдаКраток опис

Едно девојче и едно мече ни ги отвораат вратите од нивниот свет, кој е исто толку обичен, колку што е необичен. Поминувајќи го сето време заедно, тие откриваа многу нови работи. Открија дека колку побрзо го возат велосипедот, толку посилно ветрот им ја дува косата. Се искачуваа на највисоките ридови, обидувајќи се да ги допрат сончевите зраци. Уживаа во есента, играјќи си криенка со сонцето. Сѐ правеа заедно, додека еден ден...


ДЕВОЈЧЕ И МЕЧЕ е топла, сонувачка приказна за другарството и за растењето.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците