Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Силјан штркот

Марко К. Цепенков  
Оригинален наслов на книгата : Силјан штркот
ИСБН : 978-608-259-147-6
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 88
Димензии : 140х200
Корица : мекаКраток опис

Во село Мало Коњари имаше еден чоек многу чесен и кроток, на име Божин. 

Тој имаше само еден син на име Силјан; имаше Божин и една ќерка. 

Силјан беше многу гален и од татка и од мајка, чунки од многу синои Божиноj само Силјан беше останал жив, та од тоа беше гален многу и беше го ожениле уште на шеснаесет години и на седумнаесетте години му се роди на Силјана едно дете машко, му го викаа Велко.
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците