Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Збунети години

Здравко Гиров ,   Велко Неделковски  
Оригинален наслов на книгата : Збунети години
ИСБН : 978-608-259-184-1
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 2
Број на страни: 180
Димензии : 140х200
Корица : мекаКраток опис

Борче е осмоодделенец кој постојано ги задева и ги засмева девојчињата во училиштето. Симпатија му е Виолетка и преку Димитар, скромен седмоодделенец и нејзин соученик, ѝ праќа љубовни писма. Во неа е вљубен и Димитар, кој всушност ги пишува писмата во име на Борче. 

Различни во поглед на социјалниот статус, но и во однос на карактерот, сензибилитетот и физичкиот изглед, овие две момчиња ќе се обидат да го освојат девојчето со плетенки, црвени образи и со симпатична насмевка.

Оценка од корисниците

5 звезди

11

4 ѕвезди

1

3 звезди

2

2 ѕвезди

2

1 ѕвезда

35

Просечна оценка
2
51

Коментари од корисниците

22.12.2019 18:08:28   Anonymous напиша

Fenomenalen opis
24.11.2019 20:53:52   Anonymous напиша

кул