Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Човештина

Сибо  
Оригинален наслов на книгата : Човештина
ИСБН : 978-608-259-375-3
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 178
Димензии : 145х205
Корица : мекаКраток опис

ден четиристотини деведесет и деветти, 

среќна нова година. 

па што ако е лето.


Ми снемува и керозин. Сè уште ми е страв да

пијам од водите. Ерусалим, веројатно, го нема.

Многу знам па јас како изгледал порано,

па сега да го препознам. Нормално, ни тука

нема луѓе. Не знам дали морето било толкаво

или сум бил во Иран. Слабо знам иврит,

а тешко разликувам арапско писмо.


Не најдов многу нешта според кои би бил

сигурен дека е Ерусалим. Мислам дека, сепак,

е потопен. Страшно ми е.


Ми слабее надежта.


Ќе видам ли човек?... Немам вода. За храна и

така не ми е битно. Најдов одличен авион. Се

чини е специјален. За претседател, можеби. Со

ова чудо, најверојатно, за кратко време би бил

во Америка. Сакам претходно да си го видам

езерото.


Охридско Езеро...Оценка од корисниците

5 звезди

12

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
12

Коментари од корисниците