Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Поранешниот ти

Луиз Вос  
Оригинален наслов на книгата : The old you
ИСБН : 978-608-259-367-8
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 328
Димензии : 145х205
Корица : мекаКраток опис

Лин Нејсмит се откажа од работата што ја сакаше кога се омажи за Ед, љубовта на нејзиниот живот. Но, вредеше, заради среќните години што ги проживеаја заедно. Сега, десет години подоцна, на Ед му е дијагностицирана рана деменција и почнуваат да се случуваат чудни работи- почудни од загубени клучеви и проголтани зборови. Како што некои сеќавања се заборавени, така, други, долго заборавени, испливуваат на површината...

и совршениот свет на Лин почнува да се урива.

Но, кој тука си замислува нешта, Ед или Лин?...Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

1

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
3
1

Коментари од корисниците