Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Шармери од осмо

Велко Неделковски  
Оригинален наслов на книгата : Шармери од осмо
ИСБН : 978-608-259-406-4
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 1
Број на страни: 208
Димензии : 140х200
Корица : мекаКраток опис

Во својот зелен нотес, будниот училиштен педагог Златан Самоилов запиша:„Мали вербални препукувања...“

Токму така почнува приказната за закачките помеѓу учениците од осмо-А и нивните врсници од осмо-Б одделение во училиштето „Септември“. Иако видно вознемирени и желни за одмазда, двете одделенија успеваат да најдат заеднички јазик и да ги премостат закачките и караниците, формирајќи заеднички тим за турнирот во мал фудбал. Нивниот тим „Шармери“ ги освојува срцата не само на девојчињата туку и на директорот на училиштето Бојан Милјановски, кој го одржува својот збор и ја закачува врамената фотографија на „Шармерите“ на ѕидот во својата канцеларија,

наспроти работната маса.

Шармот на младите „Шармери“ зрачи не само на фудбалскиот терен туку и надвор од него, вљубените срца почнуваат да бијат посилно...Оценка од корисниците

5 звезди

2

4 ѕвезди

0

3 звезди

1

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

165

Просечна оценка
1,1
168

Коментари од корисниците

14.03.2020 15:14:49   Огнен Јованоски напиша

Одлична книга за младите, интересна за сите возрасти, неможе да се престане да се чита од кога ќе почнете