Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Црната марионета

Корина Биј ,   Ханс Биндер  
Оригинален наслов на книгата : La Pantin Noir
ИСБН : 978-608-259-366-1
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 80
Димензии : 290х210
Корица : тврдаКраток опис

„Луси Алвен, сум малку јас и не сум јас“, по навика велела Корина Биј, која го напишала овој нејзин прв текст на деветнаесет години по едно патување во Париз кај сестра си. 

Ова е еден речиси графички роман, импресивно илустриран со гратаж-техника од мајсторот на занаетот, Ханс Биндер.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците