Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Тајниот дневник на Адријан Мол 13 3/4

Сју Таунсенд  
Оригинален наслов на книгата : The secret diary of Adrian Mole aged 13 3/4
ИСБН : 978-608-259-159-9
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 240
Димензии : 140х200
Корица : мекаКраток опис

Тајниот дневник на Адријан Мол 13 ¾ претставува храбро видување на животните тешкотии на еден пубертетлија. Отворено пишувајќи за брачните несогласувања на своите родители, за своето куче, за својот живот на чувствителен поет и несфатен интелектуалец, трогателно искрениот и духовит дневник на тинејџерот Адријан Мол е култна книга за сите генерации.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците