Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Шах за деца

Сабрина Шеванес  
Оригинален наслов на книгата : Chess for Children
ИСБН : 978-608-259-469-9
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 128
Димензии : Б5
Корица : мекаКраток опис

Шахот ги развива аналитичките способности кај децата и го поттикнува нивниот здрав натпреварувачки дух. Истовремено на децата им нуди забава.

Оваа книга со симпатични цртани ликови е одличен начин децата да научат да играат шах. Филип и Маја – две темпераметни дечиња вљубени во шахот – објаснуваат сè: какви фигури има, која што прави, отворањето, средината и завршницата на партијата, како се дава мат, како и шаховски итроштини со кои се победува. Книгата е срдечна, забавна и заслужува место на детската полица за книги.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците