Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Патека од кикиритки

Ана Аврамоска Сиљаноска  
Оригинален наслов на книгата : Патека од кикиритки
ИСБН : 978-608-259-634-1
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 30
Димензии : 140х200
Корица : мекаКраток опис

Приказните во оваа книга се случуваат во едно мало скришно и магично место за кое не чул речиси никој, а уште помалку се оние што го имаат видено. Тоа место се вика Омвил.

Омвил е колку обичен – толку необичен.

Колку стварен – толку измислен.

Во Омвил и во неговата околина – и на сонце и под сенка – но и зад секоја врата, во секоја соба, во секое ќоше, има по некоја чудесна приказна...Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците