Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Рико, Оскар и таинствените сенки

Андреас Штајнхефел  
Оригинален наслов на книгата : Rico, Oskar und die Tieferschatten
ИСБН : 978-608-259-605-1
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 192
Димензии : 140x205
Корица : мекаКраток опис

Рико и Оскар се детективи какви што не сте сретнале никогаш. Рико е скромно талентирано момче кое често ги побркува страните на светот. Иако размислува малку побавно од другите, тој е вистински махер за забележување детали. Најважно е тоа што Рико е бестрашен.

Оскар, пак, е гениј и постојано носи безбедносен шлем на главата, за да го заштити својот паметен мозок. За разлика од Рико, тој има многу стравови што магично исчезнуваат кога двајцата другари се заедно.

Штом Рико и Оскар ги спојат своите кликери, не постои мистерија што не можат да ја разрешат. Прв на удар е опасниот киднапер – Мистер 2000.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците