Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Робинсон Крусо

Даниел Дефо  
Оригинален наслов на книгата : Robinson Crusoe
ИСБН : 978-608-259-486-6
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 72
Димензии : 120х200
Корица : мекаКраток опис

Морнарот Робинсон Крусо завршува на пуст остров како единствен преживеан

по катастрофалниот бродолом. Оставен на милост и немилост на суровата природа и на самотијата, тој го пронаоѓа патот до културата и цивилизацијата.

Учи занаети, гради куќа, обработува земјиште и припитомува животни, но сèуште е сам. Сето тоа се менува кога ќе го спаси Петко од човекојадците и заедно

ќе го планираат враќањето дома...Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците