Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Голем готвач за бебиња и мали децa

Дагмар фон Крам  
Оригинален наслов на книгата : Das große GU Kochbuch für Babys und Kleinkinder: vor der Stillzeit zum Kleinkindalter
ИСБН : 978-608-259-654-9
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 192
Димензии : 210х265
Корица : тврдаКраток опис

Здрава исхрана од првиот ден

ВКУСНИ РЕЦЕПТИ за едноставна подготовка, како за бебињата така и за заедничките семејни оброци на домашната трпеза.

ЕКСПЕРТСКИ СОВЕТИ ОД ДАГМАР ФОН КРАМ за доење, за постепено воведување на цврста храна, како и пренесување на компактно знаење на тема организација на кујната и одржување на нејзината хигиена, справување со нетолеранции и алергии на храна, вегетаријанска исхрана итн.

ОЧЕКУВАЈТЕ да најдете избалансирана мешавина на разновидни рецепти во книгата за секоја фаза од животот на вашето дете и компетентни одговори на најважните прашања од неговиот развој.

Едноставно, здраво и ...ммм...многу вкусно!Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците