Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Пајажината на Шарлот

Елвин Брукс Вајт  
Оригинален наслов на книгата : Charlotte’s web
ИСБН : 978-608-259-156-8
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 240
Димензии : 140х200
Корица : мекаКраток опис

Чудесно прасе. Скромно. Блескаво.

Ова се зборовите во пајажината на Шарлот, високо во аголот на шталата на Цукерман. Пајажината на Шарлот зборува за нејзините чувства кон прасенцето Вилбур, кое најмногу од сè сака да има пријател.

„Пајажината на Шарлот“ зборува и за љубовта кон Вилбур на девојчето Ферн, која му го спасува животот кога се раѓа како кржле во леглото прасиња.

Овој роман е нежна приказна за пријателството, љубовта, животот и смртта, кој ќе продолжи да ги освојува срцата на идните генерации деца.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците