Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Чарли и фабриката за чоколада

Роалд Дал  
Оригинален наслов на книгата : Charlie and the Chocolate Factory
ИСБН : 978-608-259-630-3
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 192
Димензии : 125х195
Корица : мекаКраток опис

„Јас, Вили Вонка, донесов одлука на пет деца − внимавајте добро, само на пет и на ниедно повеќе − да им дозволам годинава да ја посетат мојата фабрика. На овие пет среќници водич низ фабриката ќе им бидам лично јас и ќе им биде дозволено да ги видат сите тајни и одблиску да ја запознаат магијата на мојата фабрика.“
Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците