Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

ХЕМИЈА: ПЕРИОДЕН СИСТЕМ: за основно и средно образование

Арс Ламина  
Оригинален наслов на книгата : ХЕМИЈА: ПЕРИОДЕН СИСТЕМ: за основно и средно образование
ИСБН : 978-608-259-196-4
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 12
Димензии : А6
Корица : тврдаКраток опис

Картичките можат да се користат за практична реализација на наставата, вежбање и за продлабочување на знаењата од хемија во основно образование (8 и 9 одделение), а можат да помогнат за совладување на некои наставни содржини од средното образование (на пример, електронска конфигурација).

Комплетот содржи:

∙ Сет од картички за секој хемиски елемент посебно, како и празни картички за пишување.

∙ Упатство за користење со различни активности.

 

 

 Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците