Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Анаис од Монмартр

Јана Мишо  
Оригинален наслов на книгата : Anais from Montmartre
ИСБН : 978-608-259-627-3
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 224
Димензии : 145x205
Корица : мекаКраток опис

Со куфер во едната рака и транспортер за мачки во другата, Анаис Мишел доаѓа во Париз со амбиција да ја пронајде личноста што еднаш ја напушти – себеси.


Но, нештата не се такви какви што ги остави некогаш.


Нова маќеа, заборавен пријател и нескротлив страв од тоа „што ако не постои професија што може да ме направи среќна“, водат до серија неочекувани настани, вино, кафе и комплициран однос со еден... дечко.

Сериозно, колку може да е тешко да се пронајдеш во град како Париз?


Би се изненадиле.


*Второ издание на книгата со нова корица.Оценка од корисниците

5 звезди

2

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
2

Коментари од корисниците