Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Тунел

Петре М. Андреевски  
Оригинален наслов на книгата : Тунел
ИСБН : 978-608-259-740-9
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 176
Димензии : 145х205
Корица : мекаКраток опис

„Тунел“ е роман за љубовта и за жената – за љубовта на една жена. Роман што се обидува да одговори на прашањата: како да се љуби и кого да се љуби? Но, исто така, „Тунел“ е и исповед и повест за животот и за смртта. Зошто токму јас и зошто токму сега?

Во своето последно завршено дело, Петре М. Андреевски ни раскажува приказна за човекот со сите негови лица: животот, смртта, а особено за љубовта, таа утеха не само на просечните, туку на сите, без исклучок.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците