Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Огромниот крокодил

Роалд Дал  
Оригинален наслов на книгата : The enormous crocodile
ИСБН : 978-608-259-714-0
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 64
Димензии : 125х195
Корица : мекаКраток опис

Огромниот крокодил е алчен, намќорест лошко кој обожава да јаде мали девојчиња и момчиња.

Но, другите животни имаат начин како да го совладаат пакосниот непријател.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

1

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
4
1

Коментари од корисниците