Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Шарам барам

Петре М. Андреевски  
Оригинален наслов на книгата : Шарам барам
ИСБН : 978-608-259-823-9
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 96
Димензии : 140х200
Корица : мекаКраток опис

Во оваа збирка мала, Шарам барам што се вика, се збрале триста чуда – цела сала: едно кутро утро, самотно и шутро; ТИ РЕКОВ и МИ РЕЧЕ што се расправаат по цела вечер; видранката видра, што молска и болска; едно ТУКА што сегде се сука; стоногалка везден што талка и нозе си валка; светулка што светни-летни прави; зеленчуци никнати здрави; тешка жега за гуша што стега; зелка што кошули си шие и една в друга ги крие; магла што без ветрот е сè и што ли уште не, што ли уште не...Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците