Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Вежбанка за почетно пишување: графомоторички вежби

Ѓорѓи Делчев ,   Јасмина Делчева Диздаревиќ  
Оригинален наслов на книгата : Вежбанка за почетно пишување: графомоторички вежби
ИСБН : 978-608-259-597-9
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 56
Димензии : 200х265
Корица : мекаКраток опис

За успешно совладување на процесот на пишување што детето го чека на училиште, потребно е прво да се развијат фините моторни вештини на мускулите на рацете и прстите (графомоторни вештини). Од тие причини, потребно е таа вештина да се развие дома, многу пред детето да тргне на училиште.

Основната намена на оваа Вежбанка за почетно пишување е преку систем од графички и мануелни вежби подредени по тежина, раката на детето постепено да се оспособи за изведување на координирани движења и вешто да ракува со приборот за пишување, со што ќе се создадат предуслови за полесно воведување на децата во техниката на пишувањето.Оценка од корисниците

5 звезди

11

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
11

Коментари од корисниците