Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Хари Потер и Каменот на мудроста

Џ. К. Роулинг  
Оригинален наслов на книгата : Harry Potter and The Philosopher’s Stone
ИСБН : 978-608-259-755-3
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 248
Димензии : 145х205
Корица : мекаКраток опис

Еден обичен ден во домот на Дарслиеви, на Привет драјв, бр. 4, стигнува писмо за момчето во креденецот под скалите, Хари Потер. По многуте обиди на тетин Вернон да ги скрие писмата што постојано доаѓаат, една вечер на вратата се појавува Рубеус Хагрид од училиштето Хогвортс за вештерство и волшебништво, и му вели дека е волшебник. Тогаш почнуваат авантурите на Хари и неговите пријатели, но влогот е голем − целиот волшебнички свет е во опасност.


„Хари Потер и Каменот на мудроста“ е првиот дел од серијалот за младиот волшебник Хари Потер и неговите авантури во светот на волшебниците и на магијата
Оценка од корисниците

5 звезди

11

4 ѕвезди

1

3 звезди

0

2 ѕвезди

1

1 ѕвезда

2

Просечна оценка
4,2
15

Коментари од корисниците