Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Артемис Фаул

Овен Колфер  
Оригинален наслов на книгата : Artemis Fowl
ИСБН : 978-608-259-739-3
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 208
Димензии : 145х205
Корица : мекаКраток опис

АРТЕМИС ФАУЛ Е НЕМИЛОСРДЕН КРИМИНАЛЕН ГЕНИЈАЛЕЦ.


ТОЈ ИМА ДВАНАЕСЕТ ГОДИНИ.


Ниедна сплетка не е премногу подла, ниеден план премногу подмолен. А тој само што откри дека самовилите постојат.


Кутрите самовили.


Но, тие не се нежните суштества од приказните за добра ноќ. Тие се вооружени. Тие се опасни.


Артемис ја киднапира капетан Холи Шорт, за да ја размени за самовилско злато. 


Холи е неверојатно опасна и многу изнервирана околу целава работа со киднапирањето.


Артемис Фаул ќе открие дека самовилите знаат да го возвратат ударот...
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците