Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Тошо Малерот: монологија

Васко Тодоров  
Оригинален наслов на книгата : Тошо Малерот: монологија
ИСБН : 978-608-259-767-6
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 2
Број на страни: 96
Димензии : 120х200
Корица : мекаКраток опис

Види батка, животот се состои од односи, а видот на односите зависи од стадиумот на поединечниот однос во однос на тоа дали станува збор за обичен однос, коректен или некоректен однос, а градењето односи во однос на нивното доградување се однесува на поединечниот однос во однос на меѓусебното однесување!

Секој личен однос зависи од меѓусебниот сооднос, и може да се однесува на другарски однос воопшто, или на интимен однос, посебно!
Оценка од корисниците

5 звезди

4

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
4

Коментари од корисниците

31.08.2020 16:02:24   Anonymous напиша

Master!!!!
22.08.2020 20:09:01   Anonymous напиша

Историја, секако е сегашност, да даде Господ и иднина... Но едно е сигурно, печатот е оставен, К-15 се - К-15. И точка! ... Битолчанец во Америка (Шпанец ;) )