Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Хари Потер и и затвореникот од Азкабан

Џ. К. Роулинг  
Оригинален наслов на книгата : Harry Potter & the prisoner of Azkaban
ИСБН : 978-608-259-757-7
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 344
Димензии : 145х205
Корица : мекаКраток опис

Уште еден бурен летен распуст на Хари! Овој пат тој успеа да се замери со својата тетка и за малку да биде избркан од Хогвортс! За бељата да биде уште поголема, озлогласениот затвореник Сириус Блек е побегнат од волшебничкиот затвор Аскабан, а страшните дементори го чуваат Хогвортс од сите страни. На крајот, тука е и црното, огромно куче кое го следи Хари насекаде, и гримот, предзнакот на смртта, што се појавува во ливчињата чај на часовите по Претскажување. Мрачните сили никако да си заминат од Хогвортс!


„Хари Потер и затвореникот од Аскабан“ е третиот дел од серијалот за младиот волшебник Хари Потер и неговите авантури во светот на волшебниците и на магијата.
Оценка од корисниците

5 звезди

15

4 ѕвезди

0

3 звезди

1

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

1

Просечна оценка
4,6
17

Коментари од корисниците