Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Пет деца и Тоа

Едит Незбит  
Оригинален наслов на книгата : Five Children and It
ИСБН : 978-608-259-813-0
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 204
Димензии : 120х200
Корица : мекаКраток опис

„Очите му стоеја на долги рокчиња, како на полжав, и рокчињата можеше да ги придвижува напред-назад, како телескопи; ушите му беа како на лилјак, а мешето како на пајак, и му беше покриено со густо меко крзно; и рацете и нозете му беа покриени со крзно, и имаше мајмунски дланки и стапала.“

Кога Сирил, Антеа, Роберт, Џејн и нивното мало братче ќе почнат да копаат во јамата со чакал ќе пронајдат, ни повеќе, ни помалку, туку еден вистински Псамеад – древно суштество со многу невообичаен изглед, кое исполнува речиси сè што петте деца ќе посакаат!

Но, што да се посака?! Она што ќе го дознаете од оваа книга е дека одговорот на ова прашање воопшто не е лесен – затоа, пак, потрагата ќе ве однесе низ најразлични авантури и интересни случки.
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците