Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Париз не ве остава

Елен Фелдман  
Оригинален наслов на книгата : Paris Never Leaves You
ИСБН : 978-608-259-827-7
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 240
Димензии : 145х205
Корица : мекаКраток опис

Војната е завршена, но минатото никогаш не е минато.

Откако ја преживеала Втората светска војна со ќеркичката Виви, работејќи во книжарница во Париз и борејќи се за својот живот, Шарлот не е жртва, туку борец за гол живот. Но, може ли да го преживее следното поглавје од животот?

Како комбинација од животот во окупираниот Париз и во Њујорк од педесеттите години, книгата Париз не ве остава е неверојатна приказна за издржливост, љубов и невозможни одлуки, и проникнува во тоа како опстанокот никогаш не се случува без одредена цена.


„Прекрасна приказна што го дава она за кое сите сме гладни: интелигентен и комплексен женски лик кој ги предизвикува нашите замисли за праведно и неправедно, моралност и неморалност.“

Елизабет Џ. Чрч, авторка на Атомската тежина на љубовта


„Со гаранција ќе ве следи уште многу време откако ќе ја свртите и последната страница. Јас лично ја проголтав.“

Стејси Шиф, авторка на Клеопатра


„Несопирливо четиво... раскошен мевлем за умот со кој располага само најубавата книжевност“.

Лиса Гајленхал, авторка на Локално знаење


„Длабок, раскошен и живописен свет на занимливи ликови и емотивни и морални кризи.“

Фред Ален, главен уредник во „Форбс“Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците