Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Книга за змејовите

Едит Незбит  
Оригинален наслов на книгата : The Book of Dragons
ИСБН : 978-608-259-882-6
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 176
Димензии : 120х200
Корица : мекаКраток опис

Змејовите се навистина забавни и оваа книга е преполна со приказни за змејови од секаков вид. Низ приказните нема да сретнете два исти змеја! Некои се толку големи што можат да грабнат слон од зоолошка градина, а некои се толку мали што можете да ги ставите во џеб; едни блујат оган, а други се направени од лед; некои се чувари на богатства, а некои самите носат богатства, едни страшни и злобни, други мили и добри... Но, сите без исклучок се дел од многу интересни, забавни и поучни приказни.

Кој се справува со сите овие змејови? Храбри херои, секако, а храбрите херои се најчесто деца, најобични момчиња и девојчиња кои имаат бујна имагинација. Покрај змејовите, тие мораат да се борат со подли принцови, алчни градоначалници, а понекогаш дури и силни дождови и непредвидлив мориња – а низ авантурите секогаш учејќи нешто ново!
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците