Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Ај погоди! Песни-дополнувалки

Васил Мукаетов  
Оригинален наслов на книгата : Ај погоди! Песни-дополнувалки
ИСБН : 978-608-259-909-0
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 192
Димензии : 140х200
Корица : мекаКраток опис

Оваа поетска збирка на познатиот автор за деца Васил Мукаетов е составена од 95 песни-дополнувалки. Во неа децата-читатели се активни соработници, бидејќи тие самите треба да ги допишат одговорите на гатанките скриени низ стиховите.

Па, на работа!

Потребни ви се само наострено моливче и размислување.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците