Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Од згода до згода, заграб бистра вода : Умнозборки, пословици и поговорки

Васил Мукаетов  
Оригинален наслов на книгата : Од згода до згода, заграб бистра вода : Умнозборки, пословици и поговорки
ИСБН : 978-608-259-910-6
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 160
Димензии : 140х200
Корица : мекаКраток опис

Нашиот најплоден собирач и запишувач на фолклорот, Марко К. Цепенков, собрал преку 5000 народни пословици и поговорки. Дел од оние што се однесуваат на карактерот и интересите на децата се пренесени во оваа книга како песни. И пак со желба – за поука и радост.

Гледај да запаметиш колку што можеш!Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците