Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Математика III, Збирка задачи со тестови (за трета година средно образование)

Јелена Бабовиќ-Најдова,   Атина Бабовиќ ,   Билјана Раичевиќ Велковска  
Оригинален наслов на книгата : Математика III, Збирка задачи со тестови (за трета година средно образование)
ИСБН : 978-608-267-057-7
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 212
Димензии : 170х240
Корица : мекаКраток опис

Оваа книга претставува збирка задачи со тестови, истражувања и ИКТ-активности подготвени според наставната програма по математика за трета година во средното гимназиско образование.


Покрај задачи за утврдување и примена на наученото, во овој дел се понудени и многу загатки, сложувалки и игри со кои учениците можат да ги применат своите знаења на забавен и интересен начин. Понудени се и мноштво интересни практични задачи со кои учениците можат да ја согледаат примената на изученото во секојдневните активности.


Збирката претставува важна компонента во дидактичкиот комплет по математика во насока на продлабочување и проширување на знаењата и вештините по математика за трета година.
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците