Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Приказната за Десперо

Кејт Дикамило  
Оригинален наслов на книгата : The tale of Despereaux : being the story of a mouse, a princess, some soup, and a spool of thread
ИСБН : 978-608-259-825-3
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 208
Димензии : 140х200
Корица : мекаКраток опис

Што би можело да биде заедничко за едно малечко глувче со исклучително големи уши, еден стаорец што копнее по свет исполнет со светлина и едно осамено девојче слугинче со едноставна, но и неверојатна желба? Читателу, тебе ти е пишано да го дознаеш тоа.


„Извонредно, бравурозно остварување.“


Њујорк Тајмс
Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците