Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Агата Одли. Убиство во музеј

Лина Џонс  
Оригинален наслов на книгата : Agatha Oddly. Murder at the museum
ИСБН : 978-608-259-884-0
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 264
Димензии : 128х198
Корица : мекаКраток опис

Агата Одли

Нема за мене случај чуден...


Агата Одлоу тукушто наиде на нејзиниот следен голем случај... убиство во Британскиот музеј.

Но, како што Агата почнува со копање под површината, така кај неа се јавува сомнеж дека се подготвува поширок заговор во подрачјето под Лондон – заговор во кој се вклучени една напуштена метро-станица, голем огномет и пет илјади тони златни прачки.

За среќа, Агата ги следи трагите...


ВТОРА КНИГА ВО ОВАА НОВА ВОЗБУДЛИВА СУПЕРДЕТЕКТИВСКА ЕДИЦИЈА!
Оценка од корисниците

5 звезди

2

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
2

Коментари од корисниците