Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Окото на волкот

Даниел Пенак ,   илустрации на Жак Ферандез  
Оригинален наслов на книгата : L’oeil du loup
ИСБН : 978-608-259-912-0
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 160
Димензии : 140х185
Корица : мекаКраток опис

Волкот изгубил речиси сè на патот до зоолошката градина, вклучувајќи едно око и неговата сакана глутница. И момчето, исто така, изгубило многу и видело секакви лоши нешта. Тие се гледаат око в око, секој на спротивната страна од кафезот и лека-полека ги споделуваат своите необични животни приказни...

Во зоолошка градина, се среќаваат еден стар волк и едно африканско дете. Нивните очи ги раскажуваат нивните животни приказни. За волкот, тоа е Алјаска и дивиот живот под закана на човекот, за момчето, тоа е гладот во Африка и умешноста за опстанок...

„Окото на волкот“ е необична и прекрасна приказна за пријателството и за преживувањето...Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците