Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Флора и Улис: Возбудливи авантури

Кејт Дикамило  
Оригинален наслов на книгата : Flora and Ulysses. The illuminated adventures
ИСБН : 978-608-259-824-6
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 240
Димензии : 140х200
Корица : мекаКраток опис

Стоеше на прозорецот и гледаше како правосмукалката ја проголтува верверицата.

Пуф. Вуумп.

„Багумба!“, рече Флора.


Од добитничката на медалот „Њубери, Кејт Дикамил и уметничкиот супер- јунак К.Г. Кембел, ни доаѓа една многу смешна приказна за пријателството, надежта, љубовта и маста од фока.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците