Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Килибарниот дурбин

Филип Пулман  
Оригинален наслов на книгата : The Amber Spyglass
ИСБН : 978-608-259-780-5
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 464
Димензии : 145х205
Корица : мекаКраток опис

„Килибарниот дурбин“ е третиот и последен том од трилогијата „Темната граѓа“ (оригинален наслов His Dark Materials). Делото е напишано уште во 2000 година, а од 2019-та трилогијата е критички и комерцијално успешна серија на Би-би-си и Ејч-би-о. Денес, романите на Филип Пулман се сметаат за модерни класици на детската литература.


Вил и Лира, чиишто судбини се поврзани со моќи што ги надминуваат нивните светови, беа насилно разделени.


Но, тие мораат да се пронајдат еден со друг, бидејќи пред нив лежи најголемата војна на сите времиња – и патување во едно темно место, од кое никој никогаш не се вратил...
Оценка од корисниците

5 звезди

2

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
2

Коментари од корисниците