Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Тито, мојот претпоследен херој

Зоран Спасов Ѕоф  
Оригинален наслов на книгата : Тито, мојот претпоследен херој
ИСБН : 978-608-267-169-7
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Попули
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 224
Димензии : 140x200
Корица : мекаКраток опис

Почувствував силен удар. Човек во темен костум и црни очила влета во зградата и ме залепи со влезната врата за портирницата. Викаше „Место за Другарот!“ и го расчистуваше теренот. По него втрчаа уште неколку слични типови кои беа претходница на еден круг од неколку лекари во чијашто средина се наоѓаше човек во болничка количка.

И знаев кој е, не можеш да не го препознаеш, кога си навикнат да те гледа од секоја просторија, дома, во школо, во војска, на работа, но тоа не значеше дека мозокот тукутака прифати и дека не бев како удрен од сознанието. Другарот Тито.Оценка од корисниците

5 звезди

3

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
3

Коментари од корисниците