Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Македонско-унгарски разговорник

Соња Трајковска  
Оригинален наслов на книгата : Macedón-Magyar társalgási szótár
ИСБН : 978-608-267-142-0
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 144
Димензии : b6
Корица : мекаКраток опис

Потребата за познавање на колку што е можно повеќе странски јазици денес е многу голема затоа што претставува основна алатка за комуникација помеѓу луѓето.

Македонско-унгарскиот разговорник (Macedón – Magyar társalgási szótár) ќе ви овозможи полесно разбирање на јазикот и во комуникацијата додека престојувате во таа земја.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците