Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Основен тренинг за живот

Марино Башиќ  
Оригинален наслов на книгата : Basic Training For Life
ИСБН : 978-608-259-966-3
Година на издавање : 2021
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 168
Димензии : 165х230
Корица : мекаКраток опис

СИТЕ ВИЕ МОЖЕТЕ ДА НАПРАВИТЕ СÈ ШТО ЌЕ ПОСАКАТЕ

Сите вие можете да направите сè што ќе посакате. Некои нешта можеби се тешки за постигнување, но не се невозможни. Разликувајте тешко од невозможно. Не ги блокирајте сопствените способности. Сите вие имате желби и соништа што сакате да ги остварите. Сите вие сакате повеќе од она што сега го имате и длабоко во себе знаете дека можете да го постигнете. Претворете ги своите желби во конкретни временски цели.

Она што ви треба е стратегија за доаѓање до резултатот. Во оваа книга имате стратегија како да се доветете себеси во идеална форма.

Системот „Основен тренинг за живот“ е едноставен, применлив и може да се изведува долгорочно без последици. Откако со системот на вежбање „Основен тренинг за живот“ ќе го подобрите своето здравје, физичките способности и изгледот, ќе се подобрат и вашата самодоверба, успесите на деловен план и приватниот живот.

Она што треба да го сторите е да почнете со акција и да преземете одговорност. За вашиот неуспех не е крив никој освен самите вие. Преземете ја контролата врз сопствениот живот.

Бидете посветени и обрнете внимание на оваа книга. И дајте повеќе. Секогаш можете да дадете повеќе.

ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА КОНТРОЛАТА ВРЗ СВОЈОТ ЖИВОТ


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците