Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Моите први ноти: вежбанка по солфеж 1

Даниела Џидрова Станоевска ,   Кристина Христовска  
Оригинален наслов на книгата : Моите први ноти: вежбанка по солфеж 1
ИСБН : 978-608-267-200-7
Година на издавање : 2021
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 24
Димензии : а4
Корица : мекаКраток опис

Научи ги музичките ноти и основните поими од музиката со Софија. 


Со оваа книга ќе научиш:


• Што се ноти и петолиние

• Што е виолински клуч и како се пишува

• Што е метар и такт

• Што се паузи и како се запишуваат

• За основната скала Це-дур (C-dur)

• За траењето и висината на нотите

• Што е бас-клуч

• Што е динамика и кои се основните знаци за динамика
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците