Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Моите први ноти: вежбанка по солфеж 2

Даниела Џидрова Станоевска ,   Кристина Христовска  
Оригинален наслов на книгата : Моите први ноти: вежбанка по солфеж 2
ИСБН : 978-608-267-223-6
Година на издавање : 2021
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 24
Димензии : а4
Корица : мекаКраток опис

Научи ги музичките ноти и основните поими од музиката со Софија. 


Со оваа книга ќе научиш повеќе за:


• Абецедните имиња на тоновите

• Тоновите од втората октава

• Што е метар и такт

• Осмини ноти и осмини паузи

• Метар и такт

• Бас-клуч, тоновите во бас-клуч и како се пишуваат

• Повишени, снижени и разрешени тонови

• Скалите а-мол и Це-дур
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците