Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Црната птица

Александра Јовановиќ  
Оригинален наслов на книгата : Crna ptica
ИСБН : 978-608-267-331-8
Година на издавање : 2021
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 116
Димензии : 145х205
Корица : мекаКраток опис

– Каква е таа птица, тато?

Тато се насмевна.

– Малата црна птица сакаше да го допре небото. 

Но, никој не веруваше дека тоа е возможно. Другите птици ù се смееја, 

бидејќи ниедна птица не леташе толку високо. 

Но, малата птица не ги послуша.

– И? Успеа ли?

– А што мислиш ти, Желбо?

Ја зеде виолината и засвири.
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците