Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Тото мачката-нинџа и мистериозниот крадец на накит

Дермот О’Лири  
Оригинален наслов на книгата : Toto the ninja cat and the mystery jewel thief
ИСБН : 978-608-267-229-8
Година на издавање : 2021
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 216
Димензии : 128х197
Корица : мекаКраток опис

Тото и нејзините пријатели се во неволја!

Најспектакуларниот животински накит во светот е сместен и чуван под клуч во Лондонската кула.

Но, кога Тото оди во посета на Кулата, некој го украл накитот, а за тоа го товарат нејзиниот шеф – Лери!

Дали Тото и нејзините пријатели ќе можат да ја разрешат мистеријата и да му влезат во трагата на вистинскиот крадец? 
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците