Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Необичното розово ладало

Ненси Спрингер  
Оригинален наслов на книгата : The case of the peculiar pink fan
ИСБН : 978-608-267-461-2
Година на издавање : 2022
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 140
Димензии : 130х200
Корица : мекаКраток опис

Сега и филм на „Нетфликс“ со Мили Боби Браун, Хенри Кавеил и Хелена Бонам Картер!

Енола е во шок откако добива очајна, но скриена порака од својата познајничка леди Сесили: мора да ù помогне, ама не знае како. Овој комплициран случај – во чијшто центар се наоѓа едно необично, розово ладало – ја принудува Енола да истражува низ целиот Лондон, за да сфати конечно: леди Сесили е заробеничка! За случајот, исто така, заинтересиран е и нејзиниот постар брат, Шерлок. Дали Енола може да му верува? И дали може да ја спаси Сесили навреме?


„Необичното розово ладало“ е четвртата книга од серијалот „Мистериозните случаи на Енола Холмс“ од веќе признаената авторка Ненси Спрингер – совршена приказна за вљубениците во Шерлок Холмс, детективската фикција и мистеријата.
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците