Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Комплет „Шерлок Холмс за деца“

сер Артур Конан Дојл  
Оригинален наслов на книгата : Комплет „Шерлок Холмс за деца“
ИСБН : 531-032-800-684-0
Година на издавање : 2022
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: n/a
Димензии : /
Корица : тврдаКраток опис

Комлетот од авторот сер Артур Конан Дојл од серијалот ,,Шерлок Холмс за деца" ги содржи следниве книги:


1.Студија во скарлетна боја

2.Знакот на четворката

3.Синиот гранат

4. Марамата си точки

5. Сојузот на црвенокосите

6. Велепоседниците од Рајгејт

7. Поморската спогодба

8. Вампирот од Сасекс

9. Дамата со превез

10. Тројцата студенти
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците