Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Природни науки 2 : вежбанка по природни науки за 2 одделение во деветгодишно основно образование

Олгица Бајалџиева ,   Владанка Димитрова Урошева  
Оригинален наслов на книгата : Природни науки 2 : вежбанка по природни науки за 2 одделение во деветгодишно основно образование
ИСБН : 978-608-267-579-4
Година на издавање : 2022
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 44
Димензии : А4
Корица : мекаКраток опис

Вежбанката по предметот ПРИРОДНИ НАУКИ за второ одделение во основното деветгодишно образование е создадена според новата програма за овој предмет донесена од Бирото за развој на образованието и ги покрива сите општи и конкретни стандарди од неа. Во вежбанката детето ќе учи за живите суштества и нивните живеалишта, за растенијата што цветаат, за потеклото, својствата и примената на материјалите. Некои карактеристики на Земјата, Месечината и Сонцето, како и видовите енергија, се изучуваат на едноставно ниво за деца од оваа возраст.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците