Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Низ иглени уши

Кен Фолет  
Оригинален наслов на книгата : Eye of the needle
ИСБН : 978-608-267-462-9
Година на издавање : 2022
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 391
Димензии : 145х205
Корица : мекаКраток опис

Неизвесна победа


1944 година. Во седмиците што претходат на Денот Д, сојузниците ги маскираат своите планови за инвазија со вешто изработени макети на бродови и авиони, а кои треба да послужат како мамка за непријателот. Ако им успее да слетаат на континентална Европа, сојузничките сили ќе добијат предност во војната што го пустоши светот со години и ќе ја однесат борбата против нацистичката закана.


Ладнокрвен убиец


Неговото оружје е бодежот „стилето“, а неговото кодно име: Ди Надел (Игла). Тој е таен агент на Хитлер и ладнокрвен убиец со аристократско потекло. Во Англија тој ги дознава плановите на сојузниците за Денот Д, но попатно ќе биде разоткриен неговиот идентитет.


Смртоносна потера


Оставајќи зад себе траги од лицата што ги убил, Ди Надел со помош на чамец се обидува по секоја цена да стигне до германската подморница од каде што ќе ја пренесе важната порака на фирерот, додека МИ5 го следат во чекор. Единствено патот ќе му го попречи еден мал остров во екот на една дива бура и една извонредната млада жена која живее таму...
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците