Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Токсични луѓе

Велко Неделковски  
Оригинален наслов на книгата : Токсични луѓе
ИСБН : 978-608-267-634-0
Година на издавање : 2022
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 215
Димензии : 145х205
Корица : мекаКраток опис

„Ја отвори фиоката од работното биро. Пенкало и хартија. Со кос читлив ракопис почна да испишува цели страници текст. Имиња на нелуѓе кои изигруваат луѓе. Бројки на набавени и продадени опијати – кога, колку, кому, сè. Прецизен опис на матни зделки, со список на главните, но и поспоредни учесници. Имаше чувство дека го пишува својот тестамент.“

Најновиот роман на Велко Неделковски – „Токсични луѓе“, длабоко нурнува во секојдневието на навидум обичните луѓе, семејства и приказни околу нас. Во нашата земја, во нашето време. Ликовите во кои секој читател може да препознае свој познајник или близок имаат матни сенки и сомнителни тајни што деструктивно влијаат не само на нивните туку и на животите на сите околу нив. Опачината на животот превртена пред лицето на модерниот, декадентен и токсичен свет.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците